Assam Panitola FTGFOP 1 - 2nd Harvest

196 Kč
Option
Quantity

You will get 12 Kč in reward when purchase 1 of this product. The reward can be used to pay for your next orders or converted into voucher code.
Close

Panitola je hlavní zahradou někdejší Jokai Group of Gardens. Je středem všech zahrad oblasti Upper Assam. Díky staré dílně a nemocnici je Panitola nejen čajová zahrada, ale hojně navštěvovaná památka. V zahradě rostou kultivary N-436 a P-126, jedny z nejsilnějších čajů vůbec. Jméno kultivaru P-126 znamená PANITOLA-126 a vznikl během britských koloniálních dob. Postupně se rozšířil i do jiných zahrad v oblasti Upper Assam. Panitola byla jednou z prvních zahrad, která se snažila omezit používání chemie při ochraně čajovníků a již mnoho let používá organické látky jako např. Gobar-pani nebo postřik vytvořený z nepoužitých čajových lístků. Relativně nedávno se začal v zahtradě používat vermikompost, nový trend v ekologické ochraně rostlin.

Čajové lístky mají zemitě hnědou barvu s vysokým procentem zlatavých tipsů. Nálev má sytě červenou až čokoládovou barvu a kolem sebe šíří sladovou vůni obohacenou o oříšky a hrozinky. Čaj lze připravit jak relativně jemný, tak i velmi silný. Obě varianty jsou zajímavé, nicméně každá nabízí jiný zážitek a hodí se pro jinou příležitost. Panitola je skvělý ranní čaj (středně silný), výborný nápoj k masitému pokrmu (silný), ale i pohodový společník pro odpolední chvíle rozjímání na lavičce v parku (jemnější nálev).

Označení TGFOP1 znamená "Tippy Golden Flowery Orange Pekoe #1" a popisuje kvalitu čajových lístků. Jedná se o nejvyšší kvalitu lístků a pupenů. Mezi čajovými nadšenci koluje slovní hříčka, že "FTGFOP" znamená "Far Too Good For Ordinary People".

Product Details

GT0501-75

Data sheet

Country
India
Location
Assam
Cultivar
P126
Form
loose tea