2013 Zi Ya Pu-erh in Green Tangerine - gift tube

517 Kč
Option
Quantity

You will get 31 Kč in reward when purchase 1 of this product. The reward can be used to pay for your next orders or converted into voucher code.
Close
Pu Er pro tuto mandarinku pochází z yunnanského pohoří Bulong a jedná se o tzv. fialový Pu Er -Zi Ya. Lístky byly sklizeny v roce 2013. Konkrétně v mandarince najdete malé lístky z čajovníků starých až několik set let. Čaj obsahuje velké množství antioxidantů zvaných antokyany, které jsou důvodem pro fialové zbarvení. Pu Er má velmi příjemnou vyváženou chuť bez výrazné zemitosti nebo trpkosti. Zelená mandarinka mu dodává velmi svěží charakter.

Mandarinka obsahuje přibližně 11 g čaje. Způsobů přípravy je několik. Buď můžete čaj z mandarinky vyjmout a zalévat zcela bez kůry, i tak ucítíte její svěží chuť, neboť Pu Er měl dost času vůni absorbovat. Nejběžnější způsob je odlomit kousek kůry a louhovat dohromady s čajem, můžete tak naladit množství citusové chuti v čaji. Velmi zajímavým způsobem přípravy je zalévat mandarinku vcelku s čajem uvnitř. V tomto případě s prvními nálevy pijete pouze svěží odvar z mandarinkové kůry, ale postupem času začně čaj pronikat skrze kůru, mandarinka se začně zvětšovat a chuť čaje Pu Er bude výraznější a výraznější. Zde se ale připravte na mnoho desítek nálevů.

Product Details

GT0553-4

Data sheet

Country
China
Location
Yunnan
Processing (Pu-erh)
black / shu 熟
Form
loose tea